Informacje podstawowe

Co to jest program AutoCAD?

AutoCAD to oprogramowanie, którego autorem jest firma Autodesk. Używane do projektowania dwuwymiarowego (2D) i trójwymiarowego (3D). Może być używane do projektowania praktycznie każdej rzeczy, począwszy od rzeczy codziennego użytku po urządzenie domu, projekty domów czy całych wielkich budowli.

Oprogramowanie AutoCAD posiada szereg rozszerzeń zwanych nadkładkami. Przykładami takich nakładek są: AutoCAD Mechanical czy Civil Design. Sporej części nakładek autorem jest firma Autodesk ale również jest wiele nakładek wykonanych przez firmy zewnętrzne. Jest to możliwe dzięki otwartej architekturze oprogramowania AutoCAD (choć samo oprogramowanie jest na zamkniętej licencji).

Wersja AutoCAD

Wersja AutoCAD jest standardową wersją pakietu przeznaczoną dla projektantów i architektów. Posiada najbardziej zaawansowane narzędzia do projektowania i modelowania 3D.

Wersja AutoCAD LT

Jest to zubożała wersja pakietu AutoCAD. W zamyśle twórców przeznaczona dla kreślarzy i projektantów w 2D. Jest pozbawiona wielu funkcji pełnego pakietu Autocad, między innymi, nie ma wiązania parametrycznego, modelowania brył 3D, drukowania 3D, rejestratora operacji 3D itd. W praktyce wersja najczęściej wybierana z powodu w miarę rozsądnej ceny.

Więcej o dostępnych wersjach i ich porównanie na stronie: Porównanie wersji

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.